אשכול בית הכרם סיים את פרויקט הניקיון בוואדי סלאמה – תופעה גיאולוגית מרתקת שיצרה קניון נסתר ומקדם תכנון מפורט להוספת שביל מונגש אשר יהפוך את הקניון לאתר טבע עירוני – לרווחתכם, תושבי האזור.

כמו כן האשכול סיים תכנון מפורט עבור שביל אלקוסיבה שעבר לאחרונה ניקיון יסודי במימון המשרד להגנת הסביבה. ועתיד להפוך לטיילת עירונית עם שני מצפורים הצופים לנוף טרשים ייחודי.

אשכול בית הכרם בשיתוף המועצה האזורית משגב והמועצה המקומית דיר אל-אסד יזמו מקדמות את התכנון של שביל טיילת ואופניים לאורך הכביש המחבר את יישובי משגב ברכס מתלול צורים פלך, תובל, דיר אל-אסד, עד לצומת לבון במערב וצומת ירכא בצפון.
מערך שבילים זה שאורכו 8.5 ק"מ, יחבר בין הישובים, ייצור מסלולי טיול ורכיבת אופניים, יאפשר לכם ליהנות מפעילות ספורט ונופש ויחזק את מערך התיירות בכל יישובי האשכול.

תוכנית להקמת שבילי אופניים בדרכים החקלאיות במג'ד אל כרום וראמה, המספרות את סיפור הזיתים והחקלאות המסורתית, משלב גידול הזיתים, המסיק והפקת שמן הזית בבתי הבד המקומיים.

תכנון מערכת שבילי אופניים בחלקו הדרומי של הכפר, אשר לאורכם נופים משתנים, מטעי זיתים, גבעות וטרסות ובהמשך, פארק ייחודי במחצבה הישנה.

אזור עתיר פסולת אשר זוכה לתכנון שיהפוך אותו לאתר מורשת מקומי, המשחזר באמצעות פסלים, את ההווי המקומי ואת הימים בהם הבאר הייתה מקום מפגש לרועי צאן.

ביצוע עבודות תשתית, חשמל ותאורה בשלב הראשון והקמת גן משחקים בשלב שני